• Erişçi Akademi

VNG Sisteminde “ENTEGRE HASTA KAYIT KAMERASI”

Entegre Hasta Kayıt Kamerası

Videonistagmografi (VNG) testi yapmanın birçok faydası vardır. Bunlardan biri, klinisyenin testleri ve göz videolarını kaydederek daha sonra tekrar detaylı inceleyebilmesi ve eğitim materyali olarak kullanabilmesidir. VNG sistemine entegre çalışan bir hasta kayıt kamerası ilavesi bu yararları bir adım öteye taşır.


Entegre hasta kayıt kamerası, baştan sona tüm VNG oturumunu video ile kaydetme olanağı sağlar. Gerektiğinde okülomotor, pozisyonel ve kalorik testler sırasında hastanızın reaksiyonlarını farklı bir perspektiften görebilmeniz, hasta hikayesini tekrar dinleyebilmeniz çeşitli yararlar sağlar.


Hasta hikayesinin ve görüşmelerin kaydedilmesi ve analizi

VNG testinden önce ve sonrasında hastalarınızla yaptığınız görüşmeleri, yorumları sesli ve görüntülü kaydedebilirsiniz. Uzun süreli tedavilerde, hastalarınızın tedaviye nasıl yanıt verdiğine dair daha detaylı değerlendirme yapmak için görüşme videolarını tekrar inceleyebilirsiniz.



Pozisyonel manevraların yeniden incelenmesi

VNG sistemiyle kaydettiğiniz pozisyonel manevraların traselerinde ve göz hareketleri videolarında olağandışı veya anormal sonuçlar alırsanız, entegre hasta kayıt kamerası tarafından kaydedilen video ve sesin incelenmesi, pozisyonel manevralar sırasında herhangi bir tutarsızlık olup olmadığını ortaya çıkarabilir. Manevranın her adımının doğru bir şekilde gerçekleştirildiğinin doğrulamak ve hastanın tepkilerini tekrar görüp dinleyerek tekrar inceleme olanağı sağlar.




Eğitim amaçlı kullanımı

Entegre hasta hayıt kamerasına sahip olmanın diğer bir avantajı, öğrenciler ve yeni uygulayıcılar için eğitim materyali olarak kullanabilmektir. Göz hareketleri ve hasta kaydı videoları yazılımdan görüntülenebilir ve incelenebilir ayrıca sunumlar, eğitim videoları hazırlanabilir.


Hasta dosyasında kayıt

Entegre hasta hayıt kamerası, hasta dosyasında, hastanın göz video kayıtları ile birlikte testlerin yapıldığı tarih altında saklanır. Kolayca ulaşılır ve istenildiğinde kolaylıkla dışarı aktarılabilir.



12 görüntüleme

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör