• Erişçi Akademi

İŞİTME CİHAZI UYGULAMA - Enfeksiyon & Kontaminasyon Riskini Azaltmak için

Güncelleme tarihi: 19 Oca 2021

Ekipmanınızı her gün silin

Ekipmanınızı ılık su ve yumuşak bir bez kullanarak hafif bir bulaşık deterjanı içeren bir solüsyonla temizlemenizi öneririz. Cihaza su girmemesi için bezinizi iyice sıktığınızdan emin olun.

Ekipmanınızı her hastadan sonra dezenfekte edin

Sık dokunduğunuz yerlere özellikle dikkat etmelisiniz. Cihazın sadece sert kaplama yüzeylerini %70’lik izopropil alkol gibi alkol bazlı bir dezenfektanla silin. Alkol bazlı dezenfektanın hiçbir ekranla, silikon ya da kauçuk yüzeyler ya da aksesuarlarla temas etmediğinden emin olun.


Interacoustics işitme cihazı uygulama modelleri


Başlıklarınızı her hastadan sonra dezenfekte edin

REM başlığınızı, REM cihazınızın odyometre modülü varsa, hava ve kemik yolu başlıklarını, her hastadan sonra dezenfekte edin. Alkol içermeyen, en az bakterisit ve virüsit özelliğe sahip bir dezenfektan mendil kullanabilirsiniz. Kulaklıkların ve benzeri parçaların hoparlör ve mikrofon kısımlarında nem olmamasına dikkat edin.

Interacoustics Affinity Compact REM başlığı


Tek kullanımlık kulaklık kılıfları veya insert kulaklık

Hava yolu kulaklıklarında tek kullanımlık kulaklık kılıfları da kullanabilirsiniz. Veya tek kullanımlık sünger eartip ile insert kulaklık kullanabilirsiniz.


Prob tüplerin, silikon eartip’lerin, sünger eartip’lerin tek kullanımlık olduğunu, dezenfekte edilmeyeceğini lütfen unutmayın.

Tek kullanımlık (1) eartip, (2) sünger eartip ve (3) REM prob tüpleri20 görüntüleme