• Erişçi Akademi

DENGE SİSTEMLERİ - Enfeksiyon & Kontaminasyon Riskini Azaltmak için

Kliniğinizde vestibüler cihazlarınızı kullanırken enfeksiyon ve kontaminasyon riskini nasıl azaltacağınızla ilgili önerilerimiz:


VNG gözlük

Kameraları dijital olarak ayarlanan VNG gözlüğü kullanıyorsanız, tek kullanımlık, alkol içermeyen, en az bakterisit ve virüsit özelliğe sahip


bir dezenfektan mendil kullanarak VNG gözlüğünün maske kısmını, özellikle hastanın yüzüne değen kısmını iyice silin.


Interacoustics VisualEyes™ 515/525 VNG sistemi gözlüğü

Eğer VNG gözlüğünüzün hastanın yüzüne değen kısmında sünger yastık olan modelse, bunlar tek kullanımlıktır, her hastada değiştirin. Yine gözlüğün maske kısmını tek kullanımlık, alkol içermeyen, en az bakterisit ve virüsit özelliğe sahip bir dezenfektan mendille silin.Interacoustics VisualEyes™ 515/525 VNG sistemi sünger yastıklı gözlüğüVideo gözlüğün ayarlanabilir baş bandı için bir kumaş sanitasyon spreyi kullanabilirsiniz. Püskürtmeden önce çıkarıp çıkarıp sonrasında tamamen kurumaya bırakmalısınız. Yedek bantları Erişçi Elektronik’ten temin edilebilir. Gözlük bantlarını makinede yıkamak da mümkündür.

vHIT gözlük

Her hastadan sonra gözlüğün maske kısmını ve hastanın yüzüne değen kısımdaki tüpleri tek kullanımlık, alkol içermeyen, en az bakterisit ve virüsit özelliğe sahip bir dezenfektan mendil kullanarak iyice silin. Baş bandı için de dezenfektan mendil kullanmanızı öneririz.


Interacoustics EyeSeeCam™ vHIT cihazı gözlüğü


VNG & VHIT aynaları ve kamera mercekleri

Aynaların ve kamera merceklerinin temizlenmesi için en güvenli yöntem sabun ve sudur. IR kaplamaları nedeniyle, aynalarda herhangi bir dezenfektan mendil kullanmamanızı öneririz.

Su & Hava Kalorik Cihazı

Her hastadan sonra, tek kullanımlık, alkol içermeyen, en az bakterisit ve virüsit özelliğe sahip bir dezenfektan mendil kullanarak irrigasyon başlığını silin.

Interacoustics Air Fx hava kalorik & Aqua Stim su kalorik cihazı

Enfeksiyon riskini önlemek için tek kullanımlık Spekulum ve silikon tüp kullanmanızı öneririz.


Hava kalorik için spekulum ve su kalorik için su irrigasyon uçları

Rotasyonel sandalye veya muayene yatağı

Her hastadan sonra dezenfektanla silin. Hasta başının ekipmanla temas ettiği alanlara özellikle dikkat edin. Tek kullanımlık, alkol içermeyen, en az bakterisit ve virüsit özelliğe sahip bir dezenfektan mendil kullanmanızı öneririz.Interacoustics Orion Rotasyonel Sandalye

4 görüntüleme

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör